WDS Blog... Po godzinach nie robimy

CMS Drupal krokiem do sukcesu Twojej firmy.

Drupal CMS jest systemem zarządzania treścią wykorzystywanym do tworzenie wszelkiego rodzaju aplikacji internetowych. Wielokrotnie nagradzany i wybierany przez duże firmy jako rozwiązanie na którym firmy te budują swoją pozycję w sieci internetowej.

Drupal CMS jest systemem zarządzania treścią wykorzystywanym do tworzenie wszelkiego rodzaju aplikacji internetowych. Wielokrotnie nagradzany i wybierany przez duże firmy jako rozwiązanie na którym firmy te budują swoją pozycję w sieci internetowej. Takie nazwy jak Symantec, ING (US), NASA, MTV czy Nvidia, wspominając też stronę Białego Domu czy naszego Ministerstwa Gospodarki potwierdzają fakt, że wybór Drupala jako rozwiązania dla Twojego biznesu jest jak najlepszym wyborem.

Stosując Drupala możemy tworzyć min.:

  • strony internetowe
  • aplikacje internetowe
  • repozytoria plików
  • strony e-commerce
  • strony edukacyjne
  • intranety i extranety

i wiele innych.

Patrząc na szeroką rozpiętość zastosowań Drupala można by zacząć zastanawiać się dlaczego właśnie on wykorzystywany jest do powyższych aplikacji?. Aby odpowiedzieć na to pytanie należałoby poruszyć kilka aspektów dotyczących budowy cms-a, jego przyjazności dla użytkownika, a także funkcjonalności, którą można zaimplementować.

W skrócie Drupal oparty jest na modułach, dzięki którym można budować aplikacje o nieograniczonych funkcjonalnościach. W chwili pisania tego artykułu na stronie społeczności Drupala jest 16140 różnorodnych modułów co świadczy po pierwsze o wielkiej grupie ludzi rozwijającej ten system, po drugie o jego bardzo dużych możliwościach funkcjonalnych. Należy tutaj dodać także fakt, że Drupal cms jest systemem Open Source przez co jest darmowy i jego kolejną przewagą nad dedykowanymi cms-ami jest to, że jest ulepszany przez społeczność i to całkowicie za darmo.

Strona społeczności drupalowej - drupal.orgStrona społeczności drupalowej - drupal.org

Oprócz wspomnianej funkcjonalności dużą zaletą Drupala jest jego grafika. System skórkowania umożliwia w zależności od naszych potrzeb na zmianę szaty graficznej całej strony jednym kliknięciem. Przykładowo mamy stronę sklepu z ubraniami w którym sezonowo zmieniają się kolekcję ubrań z wiosny/lato na jesień/zima. Dzięki Drupalowi jesteśmy w stanie przygotować dwie wersje strony w zależności od kolekcji i zmieniać je w odpowiednim czasie, bez utraty funkcjonalności lub danych.

Kolejną zaletą cms-a jest jego użyteczność dla redaktora strony. Prosta i intuicyjna nawigacja, czy dodawanie lub edycja treści nie spowoduje zagubienia osobie, która aplikacje internetowe zna tylko z umiejętności posługiwania się pocztą elektroniczną bądź facebookiem.

Dodawanie lub edycja treści w cms Drupal Dodawanie lub edycja treści w cms Drupal

Innymi ważnymi elementami, które przemawiają za Drupalem jest skalowalność, czyli możliwość jego rozbudowy i dostosowywania do wielkości ruchu na stronie, a także bezpieczeństwo samych aplikacji. Czy Drupal byłby wybrany jako rozwiązanie dla Białego Domu gdyby nie był bezpieczny?.

Podsumowując. W kilku akapitach tego tekstu nie jesteśmy w stanie zmieścić wszystkich zalet Drupala, ale mamy nadzieje, że choć w pewnym zakresie zaczniesz zauważać korzyści płynące z jego zastosowania. W naszej opinie, z całą pewnością możemy polecić Drupala jako rozwiązanie dla Twojego biznesu. Zyskasz na funkcjonalności, jakości, ale także na bezpieczeństwie. Będziesz mógł także zintegrować Drupala ze swoimi systemami wewnętrznymi.

Komentarze

Dodaj nowy komentarz

CAPTCHA obrazkowa
Wpisz znaki widoczne na obrazku.